Work and Holiday Visa - the dreams do come true!

Agencja edukacyjna i migracyjna. Licencjonowany agent migracyjny, MARN: 1277981

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Ceny biletów do Australii nie należą do najtańszych, jednak należy pamiętać, że lot jest na drugą stronę świata i trwa co najmniej 24 godziny. Wysokość ceny zależna jest od terminu wylotu od momentu zakupu, trasy przelotu oraz danego przewoźnika.

Istniejące połączenia z Polski wymagają z reguły co najmniej dwóch przesiadek. Najczęściej loty są poprzez jedno z europejskich miast, takich jak Londyn, Berlin, Frankfurt czy Paryż.

Dodatkowo, w czasie lotu z Europy do Australii, pasażerowie mają krótki postój czy też muszą przesiąść się w jednym z portów lotniczych w Azji (np.: Hong Kongu, Bangkoku czy Singapurze).

Ceny biletów lotniczych

Chociaż cena biletu na podróż do Australii i z powrotem to spory wydatek (średnio jest to ok. 4500 - 5500 zł),należy pamiętać, że także odległość jest ogromna (ponad 15000 km z Warszawy do Sydney). Dla porównania, aby dostać się samolotem z Warszawy do Londynu wystarczy jakieś 2 godziny, a do Sydney  lot będzie trwał ponad 24 godzin, czyli będzie 12 razy dłuży. To oznacza, że cena na podróż do Australii powinna być jakieś 12 razy wyższa niż do Londynu. Rzeczywiście tak jest, nawet jeżeli do kalkulacji wstawi się tanie linie lotnicze, którymi można lecieć z polskich miast do Londynu i z powrotem za jakieś 400 zł (bilet wraz z opłatami).  

Szukając taniego połączenia na podróż do Australii, należy pamiętać o low and high seasons (niskich i wysokich okresach cen). Okres Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych oraz australijskiego i europejskiego lata to prawie zawsze high season i ceny biletów na wylot w tym okresie są znacznie wyższe. 
Dodatkowo przy zakupie biletów do Australii ważne jest, na jak długo przed wylotem wykupuje się bilet. Im wcześniej tym lepiej, ale od tej reguły czasami są wyjątki.

Chociaż bilet lotniczy w jedną stronę na ogół stanowi 75% ceny biletu lotniczego na przelot tam i z powrotem, na dobrą sprawę daje on więcej możliwości wyboru podczas pobytu w Australii. Zresztą bilety w dwie strony mają wiele ograniczeń, w tym dodatkowe opłaty przy zmianie daty powrotu, itp.  

Bilety na wylot z Polski

W Polsce nie ma zbyt wiele biur podróży specjalizujących się w sprzedaży bardzo tanich biletów lotniczych do Australii i Oceanii. Kierunek ten nie jest aż tak bardzo popularny w naszym kraju i linie lotnicze nie oferują zbyt dużo promocyjnych cen, jak z innych krajów europejskich (Niemiec i Anglii). Poza tym wyjątkowo wysokie opłaty lotniskowe i inne wszelkie dodatkowe koszty związane z wystawieniem biletu lotniczego sprawiają, że chociaż cena biletu na początku może wydawać się niska, to po doliczeniu tych opłat (taxes), znacznie wzrasta. 

Biletów lotniczych na wyloty z Polski można szukać poprzez niektóre wyszukiwarki i polskie biura sprzedaży biletów, m.in.:

www.aero.plwww.aero.pl 
www.eprzeloty.plwww.eprzeloty.pl 
www.fruwac.plwww.fruwac.pl 
www.acctravelwww.acctravel 
www.esky.plwww.esky.pl 
www.skyscanner.netwww.skyscanner.net 
www.funfly.plwww.funfly.pl 

Przykładowe ceny biletów z Polski do Australii:

 bilet   rodzaj biletu    cena w zł  
 season 
high  low* 
 one-way w jedną stronę; tylko dla młodzieży do 29 lat   2,940 2,710 
return roczny, tam i z powrotem; tylko dla młodzieży do 29 lat 4,850 4,650
one-way w jedną stronę 3,600 3,910
return półroczny, tam i z powrotem 5,400 5,100
return roczny, tam i z powrotem 5,800 5,500

 * low season (sezon niski) przypada mniej więcej na: styczań-czerwiec, wrzesień-październik

Bilety na wyloty z europejskich miast

Bilety na wyloty z Niemiec

Dla osób mieszkających blisko niemieckiej granicy często lepszym rozwiązaniem jest wylot z Niemiec, np. z Berlina. Bilety lotnicze do Australii z niemieckich portów lotniczych często są o wiele tańsz,e niż te oferowane na połączenia z Polski. Jednak w większości przypadków, aby kupić tani bilet lotniczy na wylot z Niemiec należy znać chociaż trochę język niemiecki, aby znaleźć odpowiedni bilet w niemieckojęzycznych wyszukiwarkach oraz dodatkowo posiadać kartę kredytową pozwalającą na zakup biletu poprzez Internet. Oferty są bardzo różne i często można znaleźć bilet na lot w jedną stronę już za 699 €, a bilet na podróż tam i z powrotem za 1099 €.

Strony warte sprawdzenia to m.in.:
www.weg.dewww.weg.de 
www.opodo.dewww.opodo.de 
www.cheaptickets.dewww.cheaptickets.de 
www.airlinetickets.dewww.airlinetickets.de 

Bilety na wyloty z Anglii

Polacy którzy mieszkają w UK czy też Irlandii i planują podróż do Australii bezpośrednio z Wysp, bardzo często kupują bilety lotnicze na podróż z Londynu do Australii. Ceny są bardzo atrakcyjne i często podróż w jedną stronę to jakieś 499 funtów, a bilet tam i z powrotem to około 749 funtów. 

Strony internetowe na których warto sprawdzać połączenia to m.in.:
www.opodo.co.ukwww.opodo.co.uk 
www.cheapflights.co.ukwww.cheapflights.co.uk 
www.expedia.co.ukwww.expedia.co.uk 

 

Tagged under Bilety do Australii
Dodaj komentarz